Uudised
Elekter, uus energia, kas kalal ja karukäpal on mõlemad
2035. aastaks ületab Hiina elektrituru mastaabid USA ja Euroopa omad kokku ning maagaasituru mastaap on sarnane USA omaga, mis sunnib Hiina valitsust kiirendama uute energiaallikate väljatöötamist. energiaallikad.
Ülemaailmne turu-uuringute ja analüüsifirma IHS avaldas mõne päeva eest uuringuaruande, milles öeldakse, et 2035. aastaks ületab Hiina elektrituru mastaabid USA ja Euroopa omad kokku ning maagaasiturg on sama suur. USA turu omale, mis sunnib ka Hiina valitsust kiirendama uue energia väljatöötamist. Seoses eeldatavate kõrgete energiahindade ja -kuludega usub IHS, et Hiina suudab arendada puhtaid energiaressursse ilma energiahindu tõstmata.
Uue energia areng on peatselt käes
Viimase 10 aasta jooksul on Hiina majandus jõudsalt arenenud ja selle kasvutempo on tunduvalt ületanud teiste riikide oma. Hea arengu on saavutanud ka selle elektritaristu ehitus, mis on samal perioodil kolmekordistunud. Kasv on tulnud peamiselt söeküttel elektri tootmisest. Kuna nõudlus kasvab aga, on praegused keskkonnaprobleemid ja linnade õhusaaste probleemid muutunud peatseks, sundides valitsust kaaluma puhtamate energiaallikate kasutuselevõttu.
Hiljuti lõpetas IHS Hiina provintsides maagaasi- ja elektriturgude tuleviku arengusuundi käsitleva uuringu. Uurimisaruanne kannab pealkirja "Tangrami lahendamine" (hiina tõlge "Tangrami lahendamine", mis uurib energia pakkumist, nõudlust, kulusid ja seda, kuidas hinnad mõjutavad Hiina energiatööstuse poliitikat ja edasist arengut).
Aruande kohaselt on Hiina elektrikoormus viimase 10 aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud, lisades igal aastal 80 GW installeeritud võimsust ning uus installeeritud võimsus iga nelja aasta järel on võrdne maailma suuruselt kolmanda energiatarbija Jaapani praeguse installeeritud võimsusega. . Kuna söeküttel töötav elektritootmine moodustab valdava enamuse äsja paigaldatud võimsusest, on elektrijaamade heitgaasid põhjustanud paljudes Hiina osades õhukvaliteedi tõsist halvenemist koos elektrikoormuse olulise suurenemisega ning avalikkuse kaebused on rahuldatud.
Muudatused alles käivad. IHS ennustab, et majanduskeskkonna struktuursed kohandused ja energiatõhususe paranemine pidurdavad elektrinõudluse kasvu tulevikus. IHS kasutab stsenaariumianalüüsi metoodikaid, et ennustada Hiina provintside ja linnade turge kolme stsenaariumi järgi. Jätkusuutliku majanduskasvu stsenaariumi kohaselt on Hiina keskmine aastane elektrinõudluse kasvumäär aastatel 2012–2035 4.1%, mis on vaid viimase 10 aasta keskmine. 1/3 kasvumäärast. Kuid maailma vaadates on see kasv endiselt väga tugev, sest nõudluse baas kasvab pidevalt. 2026. aastaks kahekordistub Hiina elektrinõudlus 2012. aastaga võrreldes ning elektri kogukoormus ületab 2035. aastaks USA ja Euroopa summa.
IHS usub, et see tähendab, et Hiina peab jätkama investeeringuid uue elektrivarustuse infrastruktuuri rajamisse, arendades samal ajal mitmekesiseid puhta energia tehnoloogiaid, nagu gaasi-, tuule- ja päikeseenergia tootmine. Kuigi nende uute tehnoloogiate maksumus on kõrgem kui kivisöel töötavatel elektrijaamadel, soodustab kogu ühiskonnas järjest kasvav teadlikkus keskkonnakaitsest nende puhaste tehnoloogiate kiiret kasvu, eriti rannikuäärsetes kõrge sissetulekuga provintsides ja linnades. Võtke näiteks maagaas. Gaasiküttel elektritootmise kõrge hinna ja gaasiallikate nappuse tõttu moodustab see praegu vaid 2% Hiina elektritootmisest. Uute gaasiküttel töötavate seadmete installeeritud võimsus jääb aga suureks. Praegu on riigis ehitatavate ja kavandatavate gaasiküttel töötavate agregaatide arv ületanud 30 miljonit kilovatti, mis on samaväärne USA omaga. 2035. aastaks peaks maagaasi tarbimine elektritootmises kümnekordistuma.
Sul võib olla nii kala- kui ka karukäppasid
Paljud inimesed on seetõttu mures, et nende kallite energiaallikate osakaalu suurenemine elektrisüsteemis võib kaasa tuua elektritootmise maksumuse tõusu, mis avaldab survet elektrihinna järsule tõusule. IHS-i "Unlocking Tangram" uuring näitab aga, et nende uute energiaallikate ja tehnoloogiate jätkuv levik ei tõsta Hiina keskmisi elektritootmiskulusid. "Kütusehinna tõus, suurenev sõltuvus energiaimpordist ja inimeste kasvav rahulolematus keskkonnakvaliteediga on kõik probleemid, millega valitsus peab tegelema. Kuid investorite jaoks on olulisem mõista, et Hiinat ei tohiks käsitleda ühtse energiaturuna." ütles Zhou Xizhou, IHS China Energy Researchi juht ja juht.
Paljud Hiina provintsid on rahvaarvu, majandusliku ulatuse ja elektrisüsteemi ulatuse poolest samaväärsed ühe Euroopa Liidu riigi või USA osariigiga. Näiteks on Guangxi provintsi installeeritud elektritootmisvõimsus peaaegu võrdne Madalmaade installeeritud võimsusega; rannikuäärse Jiangsu provintsi kivisöe tarbimine on peaaegu võrdne Kanada söevajadusega. Samuti on provintside vahel tohutud lõhed kütuseallikate ja hindade osas. Näiteks loodeprovintsis Ningxias on praegune maagaasi jaehind peaaegu poole väiksem kui Pekingis.
Zhou Xizhou usub: "Hiina provintside energiaturg eristub veelgi, peegeldades ressursside, geograafiliste asukohtade ja majandusarengu etappide erinevusi."
Zhou Xizhou ütles: "Hiina otsib energiaarengu teed, et vähendada elektrisüsteemi sõltuvust kivisöest ja kasutada rohkem puhta energia tehnoloogiaid, luua tohutu maagaasiturg, et tagada piisav energiavarustus, ning samuti loota energiahindade säilitamiseks. Mitte tõusta järsult, et edendada püsivat majanduskasvu. "Meie uuringud näitavad, et odavate ressursside, nagu hüdroenergia, jätkuv arendamine tasakaalustab kallite energiatootmistehnoloogiate, nagu maagaas ja päikeseenergia, põhjustatud kulude suurenemise survet. Seega puhta õhu poole püüdlemine ei too kaasa Elektrihinnad tõusevad. Hiina jaoks võivad kala- ja karukäppadel olla ka mõlemad. "Ütles Zhou Xizhou.